בעלי חיים מיניאטוריים (ואמיתיים לגמרי!)

טלה בגודל של עץ בונסאי, עז ננסית שניתן להכניס לכיס של מעיל, בז זעיר בגודל ביצת תרנגולת, קיפוד במשקל 300 גרם, פר שאינו גדול מכלב פודל. כולם (ועוד) בעלי חיים מיניאטוריים, אבל אמיתיים לגמרי. אף אחד מהצילומים הללו אינו ערוך. הצלם דייוויד יו (Yeo)  צילם את כל אלה במצלמת לייקה  מראשית המאה העשרים, ובפילם. לדברי יו, צלם בריטי עטור פרסים, הפרויקט הקרוי "כך הנדס אותם הטבע" היה עבורו הזדמנות להציג משהו אמיתי לגמרי (אם כי מדובר בגזעים שפותחו לצרכים אסתטיים בעיקר).

הגלריה המלאה כאן. 

זיקוק זה התפרסם באלכסון ב


תגובות פייסבוק

3 תגובות על בעלי חיים מיניאטוריים (ואמיתיים לגמרי!)

01
לא משנה

המחשבה שצילום לא ערוך מציג מציאות אותנטית התנפצה בסביבות שנות ה-20 של המאה הקודמת עם סיפורן של הפיות מקוטנגלי.
העובדה שתמונה צולמה במצלמה אנלוגית ו/או בטכניקת עבר, אפילו אם הדימוי קובע על פילים או לוחות זכוכית ממש לא מבטיח שהיא אינה מפוברקת.
אני יכולה לחשוב על לפחות 3 דרכים בהן ניתן ליצר את הדימויים הללו ולקבעם על פילים בעזרת מצלמת ליקה בלי צורך לערוך את הפילים אותם הוא מציג בסופו של דבר.
צורם שאין קישור למידע על בעלי החיים הללו, לא כאן ולא אצלו באתר, צורם שחיפוש אחר בעלי חיים מיניאטורים לא מספק מידע אודות התופעה. צורם שאין שום ראיה לכך שבעלי החיים הללו באמת אמיתיים מלבד מילתו של הצלם, שאגב, מרפרוף בפורטפוליו נהיה דיי ברור שהמוטיב החוזר אצלו הוא הimage ולא ה"אמת".

מבחינה אמנותית וצילומית, הוא קולע בול מבחינת עכשוויות, לא רק שהוא מציג מה שיכול להתברר כ-fake news כאמיתות, אלא שהוא גם מתייחס לנושא זכויות ושחרור בעלי חיים.