חשבון האינסטגרם של השבוע: פטמות חסרות מגדר

מדי פעם אנחנו בוחרים כאן חשבון אינסטגרם בולט או מעניין במיוחד ומציגים אותו לראווה בפינת ״חשבון האינסטגרם של השבוע״ שלנו. השבוע, בחרנו בחשבון שאפשר לראות בו גלריה מעניינת בפני עצמו, אבל הוא ייראה אולי אקראי ומשונה למי שלא מצוי במלחמת החורמה שמנהלת הרשת החברתית אינסטגרם נגד... פטמות.

אינסטגרם היא רשת חברתית ויזואלית פתוחה, וכל אחד יכול לפתוח בה חשבון חינמי, ללא הגבלת גיל. לכן ניסו באינסטגרם להגדיר את גבולות המגונה והמקובל, וקבעו: פטמות? בחוץ.

אבל ההגדרה הזו הפכה בעייתית: אילו פטמות מוסרות, ואיזה לא? מה עם פטמה חלקית? או מאוירת? ומה עם פטמות של גברים? משתמשי אינסטגרם שמו לב שהתמונות שמוסרות אוטומטית על ידי אינסטגרם כוללות רק פטמות של נשים. פטמות של גברים, מסתבר לא נחשבות לתועבה.

במחאה על האפליה המגדרית, המאפשרת לגברי אינסטגרם להציג את פטמותיהם לעולם ללא חשש אך מונעת זאת מנשים, נפתח החשבון המצחיק והמתעתע Genderless Nipples: פטמות חסרות מגדר.

החשבון הזה מציג תצלומי תקריב של פטמות, שאי אפשר לומר מה מגדרן. האלגוריתם של אינסטגרם משתגע, ולא יודע מה לעשות. לאחרונה, הוא הסיר אוטומטית את אחת התמונות, שיוצרי החשבון טוענים שהיא פטמה גברית.

לחשבון המחאה המלא

זיקוק זה התפרסם באלכסון ב


תגובות פייסבוק

תגובה אחת על חשבון האינסטגרם של השבוע: פטמות חסרות מגדר