לראות את הטבע מרחוק

דובים, פרות ים, עופות דורסים, פילים, פינגווינים, דובי פנדה, מדוזות ובעלי חיים אחרים, שגם בימים כתיקונם קשה מאוד להתקרב אליהם, מגיעים אליכם הביתה בימים אלה באמצעות מצלמות רשת - והאתר אטלס אובסקורה טרח לרכז רשימה של מצלמות, שבאמצעותן אפשר לעקוב אחריהם בזמן אמת.

את הדובים בשמורת קטאמי שבאלסקה ניתן לראות מבעד למספר מצלמות המפוזרות בשטח העצום. גוזלי השלך, עופות דורסים המקננים בוירג׳יניה, גדלים במהירות ועוד מעט יפרחו מהקן. ואת הפילים הללו, תוכלו לראות כשהם מגיעים לשתות בגבול דרום אפריקה ומוזמביק. לא כל בעלי החיים הללו נמצאים בחופשי. טיאן טיאן ומאי ז׳יאנג, הפנדות, חיות בגן החיות של וושינגטון, אבל נהנות במיוחד כעת שהן לא מוטרדות על ידי קהל. פרות הים בפארק בפלורידה, שהן יצורים ביישניים למדי, מתקרבות מדי פעם ממש עד למצלמה ומחככות בה את האף, והמדוזות, החיות באקווריום הענק של מפרץ מונטריי, נראות לרוב כאילו הן מבצעות כוריאוגרפיה מתוכננת.

אסופת המצלמות היא חלק ממצבור מתעדכן של רשימות שהכינו באטלס אובסקורה למתבודדים בבתיהם, תחת הכותרת Wonder From Home, ויש בו בין השאר צילומים של עבודות גרפיטי מכל העולם המגיבות למשבר הנוכחי, מדריך לחיות הבית החולקות אתכם את הבידוד (והכוונה ליצורים מיקרוסקופיים וחרקים), צילומים מופלאים מעבודות חיטוי של אתרים היסטוריים ועוד.

זיקוק זה התפרסם באלכסון ב


תגובות פייסבוק