מה אוכלים בספרים?

 

קייט יאנג החלה להכין מתכונים מספרים משום שנתקפה געגועים לימי ילדותה, וחשבה שאם תוכל לאכול את כל אותם מאכלים שהדמויות בספרים האהובים עליה אכלו, יהיה בכך משהו מנחם.

יאנג, בלוגרית וכתבת אוכל עטורת פרסים זוכרת את עצמה מדמיינת את המאכלים הללו כשהייתה קטנה, תוך כדי קריאה וחולמת עליהם בלילות. ומשום שהיא גם תולעת ספרים, היא מצאה את עצמה מדמיינת באותה עוצמה תבשילים, כריכים, עוגות וחטיפים המתוארים בספרים שקראה גם בהמשך חייה וכמובן, מפענחת אותם, מנסה ובודקת עד שהצליחה להרכיב מתכונים מפורטים, מוצלחים וקלים להכנה. בבלוג שלה, שהפך עם הזמן לספר בישול באותו שם,  THE LITTLE LIBRARY CAFÉ יש רק מתכון אחד שהכנתו אורכת ארבע שעות. כל השאר - קלי קלות.

מה תמצאו שם? עוגת דבש ורוזמרין מ"פו הדוב", בקלאווה מ"המנדולינה של קפטן קורלי", עוגת ג'ינג'ר דביקה מ"החמישייה הסודית", עוגיות מדלן מ"בעקבות הזמן האבוד", דג ברוטב יין לבן מ"חדר משלך", ספגטי עם כדורי בשר מ"הסנדק", גרבלאקס מ"נערה עם קעקוע דרקון", ביצים ירוקות ושינקן מ"לא רעב, לא אוהב" (שבאנגלית נקרא, כמובן, Green Eggs and Ham,  עגבניות ירוקות מטוגנות מתוך "עגבניות ירוקות מטוגנות", בונבונים צרפתיים מ"נשים קטנות" ועוד הרבה-הרבה.

בתמונה הראשית: אבוקדו במיונז, מתוך "פעמון הזכוכית" של סילביה פלאת'

 

 

זיקוק זה התפרסם באלכסון ב


תגובות פייסבוק