תיירות לאגורפובים

אוסף הצילומים של ג׳קי קיני (Jacqui Kenny) מלונדון כולל נופים עוצרי נשימה ממש, מכל העולם. אלא שקיני כמעט אינה יוצאת מביתה. היא סובלת מאגורפוביה - בעברית: בַּעַת חוּצוֹת - והחרדה העמוקה הזו מפני מקומות פתוחים מונעת ממנה לטייל בעולם. במקום זה, קיני מטיילת וירטואלית, ומשתמשת ב-google street view כדי לצלם את המקומות היפים ביותר עלי אדמות. לאתר שלה, שבו ניתן לראות את צילומיה, היא קוראת Agoraphobic Traveller.

קיני, בת 44, ילידת ניו זילנד, הייתה בעבר טיילת נלהבת וצלמת, שהרבתה לצלם נופים ואנשים בעולם. לפני כעשר שנים, לאחר שעברה להתגורר בבריטניה, הפרעת החרדה שלה החריפה מאוד והיא לא יכלה לשוב למסעותיה בעולם. ההחלטה לתור את העולם מבעד למצלמות של גוגל, ולצלם את המקומות המיוחדים, הצבעוניים, המרתקים והנסתרים מעינם של רבים - באמצעות נבירה לעומק במה שמצלמות אלה מביאות - הייתה חלק מהתהליך הטיפולי שלה, ודרך נהדרת לראות את העולם על אף קשייה.

בנוסף לאתר, יש לקיני גם חשבון אינסטגרם שבו מוצגים צילומי התיירות האגורפובית שלה. מאחר שקיני מצליחה למצוא את הסצנות המיוחדות ביותר בצילומים (אשר במקור נועדו לשמש כלי תיעוד בלבד ונלכדו במקרה), חברת גוגל מאפשרת לה למכור אותם כיצירות אמנות מקוריות שלה. את ההכנסות היא מעבירה לעמותה לקידום חקר הפרעות דומות לשלה.

זיקוק זה התפרסם באלכסון ב


תגובות פייסבוק