בפיליפינים, שירה גרועה יכולה להרוג

אתם במועדון קריוקי, מישהו עולה לשיר את אחד השירים האהובים עליכם אך, הפלא ופלא, הוא מזייף, לא עומד בקצב ובכלל קולו קצת מעצבן. לפתע חולף קול קטן במוחכם שאומר: "הלוואי ומישהו היה משתיק אותו". אם הייתם בפיליפינים, ייתכן מאוד שמישהו באמת היה נוקט בצעד יותר דרמטי. לתופעה קוראים "רציחות My Way" ולדברי הניו יורק טיימס, לפחות 6 אנשים נורו למוות בשלוש השנים האחרונות בעקבות ביצועם של השיר הקנוני שהקליט פרנק סינטרה ב-1969.
הרצח הראשון שמקושר לתופעה היה בשנת 2007, כאשר שומר במועדון קריוקי בעיר סן מטאוֿ ירה למוות בזמר בן 29 שביצועו לא מצא חן בעיניו. לאחר הרצח, הסביר השומר בן ה-43 שהוא ביקש ממנו להפסיק כמה פעמים, ולאחר סירובו, הוא  שלף את אקדחו וירה בו למוות.
מאז, נוספו עוד 5 מקרי רצח דומים לרשימה ואף נאסר לשיר את השיר הבעייתי בברים רבים במדינה, שבה אחד מהבילויים הפופולאריים ביותר הוא קריוקי. מדוע השיר הזה מעורר בקרב קהל המאזינים רגשות כה עזים? מרואיין אחד בכתבה בניו יורק טיימס העריך שמדובר ביהירות שמילות השיר מעוררות בזמר המבצע. "עשיתי את זה בדרכי שלי, זה מאוד יהיר", הוא אמר. בין אם מדובר ביוהרה, ברגישות יתר לשיר של סינטרה או בתופעה שיצאה מכלל שליטה בעקבות הסיקור העיתונאי, אם אתם מבקרים במועדון קריוקי בפיליפינים, מומלץ לבחור לשיר שיר קצת פחות קטלני.

פרט מעניין זה התפרסם באלכסון ב