עטלפים זכרים יכולים להניק

באחד המאמרים הפילוסופיים המפורסמים ביותר של המאה ה-20, שואל תומאס נייגל "איך זה להיות עטלף?" את השאלה הוא העלה כחלק מהטיעון  שתודעה סובייקטיבית אינה יכולה לדעת את כל מה שיש לדעת על העולם. עטלפים היו מושא ההשוואה הנבחר משום שהמוח שלהם כל כך שונה ממוחו של האדם.
לא נרחיב על המאמר של נייגל, אבל נוסיף לשוני הפיזי הזה מימד נוסף. הזכרים בקרב עטלפי פירות מדרום-מזרח אסיה, ה-Dayak Fruit Bat יכולים להניק את צאצאיהם. לפי החוקרים, זה הזכר היחיד בעולם החי שיכול להפריש חלב-אם. הזואולוג האמריקאי תומאס קונז יחד עם הזואלוג הקנדי צ'ארלס פרנסיס, גילו את התופעה בעת שחקרו את התנהגות העטלפים ביערות הגשם של מלזיה. השניים התכוונו לתפוס 10 עטלפים זכרים לצורך מחקרם, אך כשהם הוציאו אחד מהם מהרשת שבה נלכדו, הם שמו לב שהוא נראה כמו נקבה - היו לעטלף פטמות נפוחות ובלוטות חלב.
יכולת זו של זכרים לייצר חלב במטרה להניק הינה בלעדית לעטלף הפרי האסייאתי הזה, לפחות ככל שידוע לזואולוגים כיום. אך גם גברים יכולים לייצר חלב בבלוטות חלב. לאחר מלחמת העולם השנייה, רופאים אמריקאים שמו לב שגברים שהיו אסירי מלחמה וסבלו מתת-תזונה קיצונית, התחילו לייצר חלב בזמן שהתאוששו בבית החולים. זאת, ככל הנראה, כתוצאה מחוסר איזון הורמונלי. לקריאה נוספת בנושא. 

פרט מעניין זה התפרסם באלכסון ב