הסריס ההונגרי והקפה התימני

קפה, החומר הממריץ המועדף על כולנו, זכה לשמות חיבה רבים, ומאחורי כל אחד מהם ישנו סיפור. חשבו על "מוקה", על שמה של עיר הנמל מוח'א, בחוף הים האדום של תימן, מדינה שרק לאחרונה עלתה שוב לכותרות בשל הפגזות מצד סעודיה, בשיתוף עם ארצות הברית.

חלק מהעדויות המוקדמות ביותר לגידול, מסחר וכמובן שתיית קפה, מגיעות מתימן, בפינה הדרום מערבית של חצי האי ערב. כבר מאז אמצע המאה ה-15, אם לא קודם לכן, הסוּפים בתימן השתמשו בחליטת קפה כחלק מטקסי הדת שלהם, אבל באמצע המאה ה-16, גם אחרים באזור ובמקומות רחוקים יותר כבר התמכרו לפולים התימניים.

לאנגלית הגיעה המילה Coffee מההולנדית – Koffie – שמקורה בגרסה טורקית של המילה הערבית. מקור המשקה, כחליטה מן הטבע לפני הגידול המתורבת, הוא כנראה מרמות אתיופיה. מבט חטוף במפה מראה כי תימן נמצאת במרחק של פחות מ-40 קילומטרים מאפריקה (לאתיופיה אין היום חוף) מעבר למצר באב אל-מנדב. הרמות בעומק תימן התגלו כאזורים מתאימים ביותר לגידול צמח הקפה.

ג'יין האת'וויי מספרת את הסיפור ההיסטורי המרתק על התקופה הקצרה שבה האימפריה העות'מנית שלטה בסחר הקפה התימני דרך נמלי עדן ומוח'א. בשנת 1538 תימן נכבשה על ידי חָאדִם סוליימן פשה (Hadım Suleyman Paşa). הפשה היה הונגרי וסריס – ההיסטוריה הטורקית מסובכת למדי – ויצא נגד הפעילות הפורטוגלית באוקיאנוס ההודי, וקרן אפריקה האסטרטגית החודרת לתוכו.

אבל כפי שהאת'וויי מציינת, ברגע שמתרחקים מהחוף התימני, הנוף הפראי והחלוקות השבטיות, הופכים את הכיבוש לקשה הרבה יותר: "מעשית, שום כוח אימפריאלי יחיד לא יכול היה לשלוט בכול תימן". שבטים שיעיים אסמאעילים שלטו בשטחי הקפה. שיעים זיידים לא-בהכרח-ידידותיים שכנו באזורים שבין האסמאעילים לנמלים. העות'מנים נאלצו להתנהל מול שניהם על מנת לשמור על מסחר בלתי מופרע בקפה ועל הכנסותיהם ממסים.

אבל זה לא תמיד היה קל. בשנת 1566 הזיידים הכריזו ג'יהאד, מלחמת קודש נגד העות'מנים. במאה שלאחר מכן נעשה מאמץ מוצלח לגרש את הפולשים. למרות עזרתו של הצבא המצרי החזק, שכלל 14 אלף לוחמים, העות'מנים נאלצו לפנות את מוח'א בשנת 1636.

הקפה כבר הגיע אז לאירופה דרך מצרים, מלטה, סוריה וטורקיה. אחרי הגירוש, העות'מנים (והמצרים) משכו את ידיהם מהפן המסחרי של שוק הקפה, אבל התימנים שלטו בו לאורך החוף וזכו להכנסה שהאימפריה נאלצה בצער לוותר עליה. הקפה התימני היה זהב שחור.

תימן עדיין מייצאת קפה, שהיא מגדלת ממש כמו שעשתה בחצי המילניום האחרון. הקפה שלה נמכר בדרך כלל תחת השם 'מוקה ערביקה'. המשקה 'קפה מוקה', התערובת הטעימה כל כך של קפה ושוקולד, הוא כנראה המצאה אמריקאית, המבוססת על מיני מרקחות צרפתיות ואיטלקיות, שהעניקו את השם הנושן 'מוקה' למשקה חדש בהרבה המבוסס על קפה.

בכל מקרה, סוג נוסף של זהב שחור מהווה חלק ניכר מהיצוא של תימן כיום: נפט, חומר ממכר אבל הרבה פחות ממריץ.

מקורות:

THE OTTOMANS AND THE YEMENI COFFEE TRADE, By: JANE HATHAWAY, Oriente Moderno, Nuova serie, Anno 25 (86), Nr. 1, THE OTTOMANS AND TRADE (2006), pp. 161-171, Istituto per l'Oriente C. A. Nallino

מאת'יו וילס (Wills) הוא בעל תואר שני בספרנות ולימודי קולנוע ונוהג לדלג בין שני התחומים. הוא מפרסם שירה ה'האפינגטון פוסט' , בכתב העת Nature Conservancy Magazine ועוד, וכותב בקביעות בבלוג על טבע אורבני.

הקטע המקורי הופיע באתר JSTOR Daily, כאן.

תורגם במיוחד לאלכסון על ידי דפנה לוי

תצלום ראשי: הכנת קפה בשיטה המסורתית באתיופיה. תצלום: רוד וודינגטון.

מחשבה זו התפרסמה באלכסון ב על־ידי מאת'יו וילס, JSTOR Daily.


תגובות פייסבוק