החייזרים באים

על פי מפקד האוכלוסין האמריקני, 87 איש בלבד מתגוררים ברייצ׳ל, נבאדה. מדובר בעיירה מדברית, שחיה חיים מנומנמים למדי, עד ליום אחד, לפני כשנה, שבו אחד, מתי רוברטס, ציין אותה כיעד לאירוע פיקטיבי שאמור היה להיות חלק ממשחק מחשב בדיוני. תחת הקריאה ״מסתערים על אזור 51, הם לא יכולים לעצור את כולנו״, רוברטס קרא לעוקביו ברשתות החברתיות לפשוט על האזור, אזור 51, שרייצ׳ל היא העיירה הסמוכה לו ביותר, כדי לחשוף את הסודות שצבא ארצות הברית מסתיר, ובמילים פשוטות: את שפע העדויות לנחיתת חיזרים ויצורים מכוכבים אחרים המנסים לתקשר איתנו.

המתיחה הצליחה. כלומר נכשלה. כלומר הביאה יותר ממיליון איש לאזור, ועוררה סערה המסרבת להירגע. וגם אחרי שהתברר כי מדובר בפנטזיה, ההמונים ממשיכים לנהור לרייצ׳ל: מחפשי חייזרים, מאמינים בקונספירציות, חולמים, זרוקים, אנשים המקווים למצוא בעיירה משהו אחר, אולי תקווה.

הבמאי סקוט לייזר (Lazer) גדל בניו אורלינס, ומעיד כי מגוון המוזיקה, האמנות והתרבויות שלהן נחשף בילדותו, עיצבו את התפישה הקולנועית שלו, שאינה ניתנת לתיוג פשוט. סרטו ״Visitors״ מציג התרחשויות שנראות, במבט ראשון, בלתי אפשריות, מטופשות אפילו, אבל בעומקן מסתתרת איזו תשוקה עמוקה להכיר דברים נסתרים, על העולם ועלינו.

 

 

Visitors from Scott Lazer on Vimeo.

וידאו זה התפרסם באלכסון ב


תגובות פייסבוק