ספריית הלחם

קארל דה-שמט (De Smedt) מנהל את ספריית הלחם היחידה בעולם.

הספרייה שלו, Puratos Sourdough Library, בסנט וית׳ (כפר דובר גרמנית בבלגיה), מכילה עד כה 124 מחמצות שנתרמו על ידי אופים מכל העולם, ובנוסף הוא מנהל מאגר מתכונים מקוון, שיש בו כבר 1633 מתכונים ללחם מחמצת, ואתם מוזמנים לתרום משלכם.

כל מחמצת שמגיעה לספרייה עוברת ניתוח קפדני ורישום של כל המיקרואורגניזמים שהיא מכילה (על ידי מדען הספרייה ד״ר מרקו גובטי -  Gobbetti - מאוניבריסטת בולצאנו האיטלקית). עד כה נמצאו 800 סוגי חידקים ושמרים בתערובות הללו. לאחר האנליזה, כל מחמצת נשמרת במקררים בטמפרטורה של 4 מעלות, ואחת לחודשיים מקבלת רענון של הקמח המקורי שבתוכו הוכנה לכתחילה.

דה-שמט מזמין את חובבי הלחם לסיור וירטואלי מקסים של 360 מעלות בספריית הלחם. כתבה מקיפה על הספרייה תמצאו באתר ״אטלס אובסקורה״.

הצורך של דה-שמט לשמר סוגים של מחמצות אינו קולינרי בלבד, אלא ניסיון לשמור על המגוון החי (Biodiversity) של המחמצות, שהן תערובות חיות של חיידקים ושמרים. כל תערובת כזו קשורה עמוקות לפרנסה, להיסטוריה ולפולקלור של אזור אחר בעולם, ולפיכך דה-שמט מספק גם ״מפת לחמי שאור״, אינטראקטיבית, שממנה אפשר ללמוד איזה חלק יש ללחם כזה בתפריט וגם בחיי הקהילות השונות על פני כדור הארץ.

 

וידאו זה התפרסם באלכסון ב


תגובות פייסבוק