פוֹלֶט עדיין רוקדת

בגיל תשעים, פולט הרווד (Paulette Harwood)  שהייתה סולנית בלהקת המחול Corps de Ballet, עדיין מלמדת מחול, מחייכת ומעודדת את התלמידות (והתלמיד) הצעירות שלה. היא הייתה כוכבת, מורה, מקור השראה ודמות מרכזית בקהילה שלה, והמוטו שלה היה ״כשאת רוקדת, את מתמסרת למישהו אחר - כמו כל מי שמופיע על במה - והרבה יותר נעים לתת מלקבל״. והיא לא יודעת שזה יהיה השיעור האחרון שלה.

הבמאי ג׳יימס גלגהר (James Gallagher), שהוא גם נכדה של פולט, החל לתעד את סבתו ואת בית הספר למחול שלה, כשהבין שיום יבוא והיא תסתלק מחייו. הוא עקב אחר ההתרחשויות בבית הספר למחול - במבנה שהיה בית חרושת נטוש, שופץ בעזרת התלמידות, והושכר לבעלה המנוח של פולט, כי באותם ימים איש לא היה מוכן להשכיר מבנה לאישה -- וגילה, כך הוא מספר, שפולט אינה מלמדת רק תנועה, כוריאוגרפיה - וכי המחול משמש אותה ואת תלמידיה ככלי לביטוי אישי וגילוי של כוחות פנימיים.

״פולט הייתה בעיניי מעניינת, הרבה לפני שידעתי מה פירוש המושג״, הוא נזכר. סבתו התמסרה לחלוטין למצלמה, והתוצאה היא סרט אישי מלא אהבה והשראה. ״אני לא מפחדת למות,״ היא אומרת פולט בסרט. ״אבל אני מבטיחה לחזור כרוח רפאים, לא תיפטרו ממני כל כך מהר״.

קראו עוד על פולט כאן וכאן.

 

 

Paulette from James Gallagher on Vimeo.

וידאו זה התפרסם באלכסון ב


תגובות פייסבוק