זיקוקים

מהם עשרת ספרי המתח שיש בהם את ה'טוויסט' המדהים ביותר?

איזה עשרה ספרים על דיקטטורים ממש אסור להחמיץ?

מהן סצנות הפתיחה המעולות ביותר שנכתבו בספרות?

ואיזה עשרה ספרים נכתבו על שקרים?

הגארדיאן הבריטי מפרסם בקביעות בעמודי הספרות שלו מדור בשם Top 10s, הכולל רשימות מצוינות של עשיריות פותחות כאלה. כותבי הרשימות הם על פי רוב מומחים או כוכבים בתחומם, שחקנים שייקספירים, בעלים של מועדוני לילה וחוקרי חרקים. והתחומים מגוונים להפליא.

הקליקו כאן ולעולם לא תצטרכו יותר להתחבט באיזה ספרים מוזכרים הקוקטיילים הכי שווים, מיהן הילדות הרעות המופלאות ביותר בספרות הילדים או איזה ספרים כדאי לקרוא אם אתם מתים על פינגווינים. כרגע האוסף של הגארדיאן מכיל כבר 780 רשימות, והוא מתרחב מדי שבוע.

** בתמונה: ג'ודי דנץ' בסרט "רמז לסקנדל", המבוסס על ספרה של זואי הלר באותו שם (ומופיע, כמובן ברשימת 'מותחנים שבהם קולו של המספר אינו אמין')

19.09.2017

בעשר הדקות הקרובות תוכלו ללמוד מילים בסיסיות ב"מרה", שפה שעדיין מדוברת בכפרים בהודו ובבורמה, אבל עומדת בסכנת הכחדה.

אנג'לינה ג'ושוע לא הייתה מסוגלת להרים ידיים ולהניח לשפת סבתהּ להיעלם, ולכן היא יצרה את המשחק האינטראקטיבי, העושה במיקרופון של המחשב (או הנייד) ומאפשר ללמוד בקלות ובהנאה את עיקרי השפה. האנימציה שמלווה את המשחק נפלאה.

הקליקו כאן כדי להכיר את השפה המיוחדת הזו.  ג'ושוע אומרת שהסיפור הזה זקוק לקול שלכם.

ואם אחרי שתגמרו לשחק באתר, תרצו להמשיך ללמוד את את שפת המרה, תוכלו לבקש כאן ערכת לימוד.

 

 

 

18.09.2017

ניסיתם פעם למחוק את החשבון שפתחתם ברשת חברתית? באתר רכישות ברשת? אצל חברה שנותנת שירותים אונליין? זה קשה. אבל אם מכירים את המחילות הסודיות בתוך האתרים האלה, אפשר (לרוב) להגיע למקום שיאפשר לכם להימחק.

האתר Just Delete Me  הוא מדריך מלא ופשוט, שיעזור לכם להימחק מכל מקום שתרצו בקליקים בודדים.

האתרים השונים מסומנים במדריך במפתח צבעים: אדום = קשה, ירוק = קל, שחור = בלתי אפשרי (יש כאלה).

'אמזון' למשל, מסומן כ'קשה'. Alibaba קשה ביותר. Gmail קל. Netflix - בלתי אפשרי. פייסבוק, אגב, בינוני. אבל אפשר. רק צריך לדעת איך.

הקליקו כאן כדי להימחק (בשפות רבות, כולל ספרדית, פורטוגזית, תורכית, רוסית ועוד).

 

17.09.2017

אתם מכירים את הטבלה המחזורית, נכון? אבל יש לכם מושג למה משמשים כל היסודות הכימיים האלה?

הידעתם שהיסוד המתכתי סמריום משמש לבניית מנועים, רמקולים ואוזניות? ידעתם שאוסמיום משמש ליצירת הציפורן של העט הנובע וגם אבקה לזיהוי טביעות אצבעות? ומה אתם יודעים על סטרונציום? או על דיספרוסיום?

את הגרסה האינטראקטיבית המצוינת הזו של הטבלה המחזורית בנה המהנדס קית' אנבולדסן : הקליקו על כל תא בטבלה וקבלו הסבר על מהות היסוד והשימושים הנפוצים בו.

באתר שלו, תמצאו גם גרסאות בשפות נוספות, ובהן צרפתית, דנית ורוסית ואם אתם מעדיפים הסברים מילוליים על תמונות, קבלו את גרסת הטקסט המשובחת הזו,.

וכדי להיות שימושים להפליא, הקליקו כאן ותוכלו להדפיס לעצמכם את הטבלאות המחזוריות השונות.

 

 

 

 

14.09.2017

אז עכשיו מתברר שהדמות הזו, על דלת הכניסה לשירותי הנשים, בכלל לא לובשת שמלה, אלא גלימה של גיבורת על.

ItWasNeverADress# הוא פרויקט שנולד כדי לשנות את האופן שבו נשים נתפשות בעולם ולייצר קהילה מקוונת החולקת סיפורים אבל גם מבצעת מעשים של שיבוש תרבות (מה שנקרא Creative Disruptions), כמו למשל, הצעת חלופות (מצחיקות ומעוררות השראה) לדמות הדוממת, הסטריאוטיפית, של האישה בשמלה.

באתר של It Was Never A Dress תוכלו לקרוא סיפורים של נשים ולספר את הסיפור שלכם, על נשיות, ציפיות, סטריאוטיפים וכוחות על, כמובן.

 

 

 

 

13.09.2017

200,000 איש חיים בהונג קונג בדירות זעירות כל כך שהן מכונות 'ארונות קבורה'.

אחדות מיחידות הדיור האלה כל כך פצפונות, שאדם אינו יכול להיכנס לתוכן מבלי להשאיר רגל או יד בחוץ, בלית ברירה.

אלה דירות שחולקו, ואז חולקו שוב, כדי לספק מגורים למי שאינם שותפים ל'בום' הגדול בשוק הדירות בהונג קונג. מתגוררים שם יחידים ומשפחות, שותפים לתאי שירותים ומקלחות רעועים, וכל רכושם עלי אדמות דחוס באותה קובייה קטנה.

קים צ'ונג (Cheung), צלם סוכנות Associated Press בילה חצי שנה בחברת דיירי 'ארונות הקבורה' של הונג קונג והוא מציג גלריה שלמה מצילומיו כאן, ולצדה סיפוריהם האישיים המרתקים.

*** בתמונה הראשית: גבר בן 63 מתגורר בתיבת אחסון שמחירה 310 דולר בחודש

 

I

I

12.09.2017