זיקוקים

דן אריאלי מציע לכם לשים אותו בכיס הקטן.

דן אריאלי, הפרופסור מאוניברסיטת דיוק, המתמחה בכלכלה התנהגותית (אהוב התקשורת ומחבר רבי המכר "לא רציונלי ולא במקרה", "שלך באי-רציונליות" ועוד) מציע כעת את התובנות שלו באפליקציה, שאמורה לעזור לנו לקבל החלטות בחיים.

האפליקציה ששמה Pocket Ariely  מבוססת על מיטב ההרצאות של אריאלי, סרטוני וידיאו, מאמרים, ותובנות בנוגע לשיקולים הרציונליים והרגשיים שאנחנו מבצעים בתחומים כמו בריאות, כסף, מערכות יחסים, עבודה ועוד. כוכב האפליקציה הוא התמנון אוסקר, תמנון טרוד ועסוק, אבל חכם - לפני שאתם מורידים את האפליקציה (שפותחה ביחד עם חוקרים במכון שבראשו הוא עומד, centre for advanced hindsight) של תוכלו לנסות להתחרות מולו בשאלון מורכב.

 

27.07.2017

בעוד עולם מעריצי 'דוקטור הו' חוגג את ההכרזה על אישה ראשונה בתפקיד הגיבורה הנערצת הבי בי סי מציעים לכם לכתוב פרקים משלכם לסדרת הקאלט.

למעשה, Mixital, הכלי המופלא שהבי בי סי מעמיד לרשות צופיו (ומאזיניו) ברשת, מאפשר לכתוב סיפורים ותסריטים למגוון של דרמות, אופרות סבון ותכניות נוער וגם ללמוד איך ליצור Story Board, לפתח דמויות, ולערוך סרטוני מוזיקה. והכי טוב: הכלי הזה כל כך פשוט, שאין שום צורך בידע מוקדם.

שלא במפתיע, התכניות הכי פופולאריות בבית החרושת לדרמה וסבון הן 'דוקטור הו' ו- EastEnders. כאן תוכלו גם אתם לקחת חלק בכתיבה ועריכה מחדש שלהן ושל פנינים נוספות מלוח המשדרים של הבי בי סי.  וכמובן - גם לקרוא ולראות את כל היצירות המקוריות של צופים מסורים אחרים.

 

הסדרות האלה משודרות כבר עשרות שנים. זו ההזדמנות שלכם להשפיע.

 

26.07.2017

ידעתם שבשנת 2016 רוסיה הטילה 71 אלף פצצות על סוריה? ידעתם שהוצאות הביטחון של יפן עומדות על למעלה מ-45 מיליארד דולרים בשנה? ובכמה מלחמות לא חוקיות היו מעורבות מדינות נאט"ו בשנים האחרונות? וכמה פצצות הטילה ארצות הברית בשנה שעברה ועל מי?  את התשובות לשאלות האלה מנסה לספק SIPER, המכון השוויצרי לחקר אנרגיה ושלום , גוף שהוקם בשנת 2011 כמכון מחקר עצמאי. מחקרי המכון מתמקדים במעקב אחרי כלכלת הנפט, הניסיונות להציע פתרונות אנרגיה בני קיימא והעימותים האלימים בעולם, מנקודת מבט כלכלית.

לצד מאמרים, באתר של SIPER תוכלו למצוא מבחר מפות המתעדות עימותים אלימים בעולם, מציגות בסיסי צבא אמריקנים, בריטים, צרפתים ואחרים בעולם, מדרגות את סחר הנשק על פי חלקן של מדינות שונות בו ועוד.

את המפות ניתן להוריד כאן.

(בתמונה הראשית: מפת המלחמות הלא חוקיות שבהן לקחו חלק מדינות חברות נאט"ו מ-1953 ועד היום)

 

מדינות שהופגזו על ידי ארה"ב בשנה האחרונה

 

בסיסי צבא בריטי בעולם

 

המלחמות הקטלניות בעולם ב-2015

25.07.2017

את גיבורת-העל הזו אתם בטח מכירים מקרוב. או לפחות גיבורות כמותה. קוראים לה "ממיקה" - שפירושו סבתא - והיא סבתת-העל של הצלם הצרפתי סשה גולדברגר. הוא החל לצלם אותה לפני שנים, כפרויקט אומנותי שגם סיפק להם רגעי קרבה משעשעים. גולדברגר הלביש את סבתו, ששמה האמיתי פדריקה, בבגד גוף כסוף, גלימה וקסדה כנדרש, והיא שיתפה פעולה ודיגמנה עבורו במגוון פוזות. סבתא גולדברגר, יהודיה שנמלטה מהונגריה במלחמת העולם השנייה, ניצלה את ההזדמנות להפגין כוחות גוף ונפש והרבה מאוד הומור. ספר הצילומים הראשון של השניים נולד כשהסבתא חגגה יום הולדת 94, ובימים אלה מציג גולדברגר את פרויקט ההמשך, שגם בו מככבת ממיקה, לצד חברות קשישות וחברים קשישים שמסרבים להזדקן בכבוד.

פרויקט "ממיקה", סבתת-העל

לאתר של סשה גולדברגר, הקליקו כאן. 

All photographs by Sacha Goldberger

 

24.07.2017

"רפליקה" היא החברה הקרובה החדשה שלכם. הכפילה שלכם. אוצרת הזיכרונות שלכם. זו שמתחזקת את מערכות היחסים שלכם עם אחרים.

"רפליקה" היא אפליקציית בינה מלאכותית שתשוחח אתכם שיחות ארוכות בסמס, ותלמד את כל הניואנסים, המניירות וההרגלים המילוליים (והמחשבתיים?) שלכם.

אחרי שתתנו לה שם, תוכלו להתחיל לשוחח עם "רפליקה". ככל שתאמנו אותה יותר, כך היא תדע עליכם יותר, תזכור את מה שאתם עלולים לשכוח, ותגבש אישיות דומה לשלכם - במילים אחרות: היא תוכל לשוחח עם אחרים במקומכם, והיא תגיב כל כך בדיוק כמוכם, שאיש לא ירגיש.

כך נולדה "רפליקה".

יוצריה מבטיחים לא למכור את המידע האישי שלכם לאיש.

כדי להכיר את "רפליקה" (ולהוריד אותה למחשב שלכם), הקליקו כאן. 

 

23.07.2017

אנחנו מבלים כשליש מהחיים בשינה, אבל מה אנחנו יודעים על התנוחות שבהן אנחנו ישנים? ואיך הן קשורות לאופי, לאינטלקט, לדימוי ולביטחון העצמי שלנו?

חברת המזרונים האמריקנית Best Mattress Brand ערכה סקר שנועד לברר את הקשר בין תנוחות השינה לבין האישיות. 1100 משתתפים ענו על שאלוני אישיות שנועדו לברר האם הם מוחצנים או מופנים, סומכים על הרגש או על השכל וכו'.

מתברר כי תנוחת השינה הנפוצה אצל האמריקנים היא התנוחה העוברית, ואחריה השינה על הבטן, ברגליים פרושות ותוך כדי חיבוק הכרית.

אנשים מופנמים נוטים לישון בתנוחות מכורבלות יותר (ראו בתמונה הראשית), וכל אחד מסוגי הטיפוסים מעדיף תנוחות אחרות כשהוא ישן בזוג.

התוצאות המלאות מתפרסמות כאן.

 

20.07.2017